Egzamin TOEFL

Egzamin TOEFL, sprawdzający znajomość języka angielskiego, nazywany jest czasem paszportem na cały świat. Nic dziwnego, skoro uznaje go ponad 7500 rozmaitych instytucji edukacyjnych w 130 krajach świata. TOEFL jest obowiązkowym egzaminem dla kandydatów na studia w USA.

Egzamin TOEFL (Test of English as a Foreign Language) potwierdza, że Twoja znajomość angielskiego jest wystarczająca, aby podjąć studia w kraju anglojęzycznym. Do tej pory, egzamin zdało ponad 25 milionów osób z całego świata. Opracowuje i przeprowadza go ETS - amerykańska organizacja non-profit, która między innnymi administruje także testy GRE.

TOEFL złożony jest w 100% z pytań i zadań akademickich, dlatego większość uniwersytetów uważa go za najbardziej wiarygodne świadectwo przy rozpatrywaniu aplikacji zagranicznych kandydatów na studia.

Test składa się z 4 części:

  1. Reading Section
  2. Listening Section
  3. Speaking Section
  4. Writing Section

Każda punktowana jest 0 - 30 (maksymalnie można uzyskać na teście 120 punktów). Nie ma określonej liczby punktów, wymaganej do zaliczenia egzaminu. Instytucje i uczelnie honorujące TOEFL, same określają swoje wymagania w zakresie minimalnej uznawanej punktacji.   

Egzamin TOEFL w wersji papierowej przeprowadzany jest w centrach TOEFL tylko w tych lokalizacjach, gdzie nie ma dostępnej internetowej wersji testu. W Polsce zdaje się egzaminw centrach TOEFL, w wersji internetowej - TOEFL iBT (Internet-based Test). Terminy egzaminu TOEFL w poszczególnych miastach znajdują się tutaj.

Jednorazowe podejście do testu kosztuje 185 dolarów. W cenie zawarte jest wysłanie wyników testu do 3 wybranych instytucji (uczelni) - podaje się je przy rejestracji.

Zmiana terminu egzaminu, dodatkowe instytucje, do których TOEFL ma wysłać wyniki, czy powtórka testu (można powtarzać poszczególne części oddzielnie) są dodatkowo płatne - pełna tabela opłat znajduje się tutaj.

Zobacz także: 5 najpopularniejszych podręczników do egzaminu TOEFL.

Podziel się artykułem w swoim ulubionym serwisie: facebook blip śledzik wykop

Brak komentarzy