GRE

Testy GRE są przeznaczone dla osób, które chciałyby rozpocząć studia magisterskie lub biznesowe (MBA) w Stanach Zjednoczonych. Nie są wymagane przy aplikacji przez wszystkie uczelnie wyższe, jednak w wielu przypadkach ułatwiają dostanie się na studia.

Testy GRE mają na celu weryfikację znajomości języka angielskiego, jak również poziom wiedzy z konkretnej dziedziny. Dzilą się na dwie części: Test GRE General i Test GRE Subject. Dostępne są specjalne podręczniki i zestawy testów ułatwiające przygotowanie się do egzaminu GRE.

Test GRE General

Test GRE General sprawdza umiejętności językowe. Składa się z trzech sekcji: „verbal”, „quantitative” i „analitycal writing”. Części językowa („verbal”) i ilościowe („quantitative”) polegają na testach wielokrotnego wyboru (30 pytań i 30 minut) i można w każdym z nich uzyskać od 200 do 800 punktów. Są to testy adaptatywne. Część pisemna trwa tylko 40 minut i należy napisać dwa krótkie eseje, oceniane w skali od 1 do 6.

Test GRE Subject

Test GRE Subject sprawdza umiejętności z danego przedmiotu . Do wyboru są przedmioty ścisłe, przyrodnicze, społeczne i humanistyczne. Również występują w formie testów wielokrotnego wyboru (3 godziny). Jednak trzeba zaznaczyć, że różnice programowe miedzy uczelniami w Polsce i w Stanach Zjednoczonych są bardzo duże i warto uczyć się do egzaminów z książek specjalnie przygotowanych do tego typu testów.

Jak zdawać testy GRE

Test GRE General można zdawać prawie codziennie (również w Polsce), biorąc pod uwagę, że jest rozwiązywany przy komputerze. Jednak jeśli chodzi o Test  GRE Subject, ustalono tylko 3 terminy (kwiecień pażdziernik i listopad). Wyniki testu otrzymasz już po kilku tygodniach. Zostaną one przesłane automatycznie do pięciu wcześniej wskazanych przez Ciebie uniwersytetów. Za egzamin ogólny należy zapłacić 190$, a za przedmiotowy 160$. Wszystkich formalności można dopełnić na stronach ETS.

Podziel się artykułem w swoim ulubionym serwisie: facebook blip śledzik wykop

Brak komentarzy