Podręczniki do SAT

Na egzamin SAT, podobnie jak na wszystkie egzaminy testowe, najskuteczniejszym sposobem jest po prostu... opanowanie materiału i praktyka w rozwiązywaniu zadań. Podręczniki do SAT mają za zadanie pomóc w jednym i drugim.

Dobry podręcznik to taki, w którym znajdziesz zarówno fachowe porady na temat strategii rozwiązywania zadań, jak i przykładowe testy SAT do rozwiązywania. Ważne, aby był napisany przystępny językiem, skutecznie zachęcał czytelnika do nauki i praktyki, a także, by był napisany przez specjalistów. Przygotowując się do SAT, warto korzystać z materiałów od renomowanych wydawnictw.

5 najlepszych podręczników do SAT

Przedstawiamy podręczniki przygotowujące do egzaminu SAT, najchętniej wybierane przez amerykańskich studentów:

 1. The Official SAT Study Guide
  Podręcznik wydany przez College Board, liczy prawie 900 stron, a na nich - triki, strategie, porady na temat rozwiązywania testu SAT. Książka zawiera też rozbudowane działy dotyczące matematyki, czytania ze zrozumieniem i pisania eseju, oraz kompletne testy SAT do rozwiązywania. Link do księgarni.
 2. The Princeton Review Cracking the SAT

  Wydawnictwo Princeton Review znane jest z wydawania znakomitych materiałów przygotowujących do SAT. Podręcznik Cracking the SAT oferuje wyczerpujące informacje na temat każdej sekcji egzaminu, zawiera ponadto kompletne testy SAT do rozwiązywania. Książka koncetruje się przede wszystkim na użytecznych strategiach, pomagających uzyskać jak najwyższy wynik na egzaminie. Link do księgarni
   
 3. Kaplan SAT Premier Program

  Podręczniki wydawnictwa Kaplan są popularne wśród amerykańskich studentów od dawna. Wydawnictwo zawsze jest na bieżąco i oferuje wszystko - od podstawowych porad na temat studiowania, po szczegółowe analizy testów. Najnowsza edycja Kaplan SAT zawiera setki praktycznych pytań wraz ze precyzyjnymi odpowiedziami i wyjaśnieniami, podsumowania lekcji, testy diagnostyczne, oraz kompletne testy SAT do rozwiązywania. Link do księgarni
   
 4. Barron’s SAT

  Podręcznik popularnego wydawnictwa Barron zawiera 5 kompletnych testów SAT, porady i strategie na temat rozwiązywania testów, listę słów najczęściej pojawiających się na egzaminach SAT i poradnik na temat pisania eseju. Link do księgarni
   
 5. Gruber’s Complete SAT Guide

  Podręczniki autorstwa Garry'ego Gruber'a są popularne w wielu amerykańskich szkołach. Complete SAT Guide zawiera 5 kompletnych testów SAT, porady na temat skutecznego rozwiązywania zadań testowych, strategie rozwiązywania części matematycznej, czytania ze zrozumieniem oraz pisania eseju, a także pomoce do nauki słownictwa. Link do księgarni

Kursy online przygotowujące do SAT

Dobrą metodą na opanowanie materiału do SAT i praktykę mogą być także kursy online. Podobnie jak w przypadku podręczników, warto wybrać kurs prowadzony przez znaną i sprawdzoną instytucję. Na przykład: College Board - The Official SAT Online Course (TM) (69,95 dolarów) lub Kaplan SAT Online (99,00 dolarów).

Bezpłatne materiały do nauki

W internecie dostępnych jest także wiele bezpłatnych materiałów, testów i ćwiczeń przygotowujących do SAT:

Listę 5000 angielskich słów, najczęściej pojawiających się na egzaminie SAT, wraz z ich definicjami, możesz pobrać tutaj.

Oficjalny przykładowy test SAT 2010-11 College Board możesz pobrać tutaj.

Podręcznik do SAT StudyGuideZone możesz pobrać tutaj.

 

Weź udział w konkursie Amerykańska matura - sprawdź się z Plusssz Active! Rozwiąż symulację testu SAT i sprawdź, czy jesteś gotowy by zdawać na Harvard! Rozwiązując test do 11 lipca 2011 możesz wygrać iPoda nano.

 

 

Podziel się artykułem w swoim ulubionym serwisie: facebook blip śledzik wykop

Brak komentarzy