Artykuły dotyczące studiowania w USA

 • Esej po angielsku - 2011-08-15

  Jak poprawnie napisać esej po angielsku? Oto kilka zasad, dzięki którym pisanie eseju akademickiego w języku angielskim stanie się łatwiejsze, a twoje teksty będą wyżej oceniane przez nauczycieli.

  Czytaj więcej »
 • Esej SAT - 2011-07-27

  Przykładowy esej SAT, napisany przez finalistkę konkursu "Amerykańska matura - sprawdź się z Plusssz Active".

  Czytaj więcej »
 • Poradniki na temat pisania eseju aplikacyjnego - 2011-03-05

  W eseju aplikacyjnym możesz opisać swoje hobby, opowiedzieć historię o sobie samym, albo nawet o swoim psie. Musisz jednak mieć pewność, że Twój esej przyciągnie uwagę czytelnika i pokaże, jak jesteś wyjątkowy. Aby uniknąć popularnych błędów przy tworzeniu tej specyficznej formy literackiej, a także zmaksymalizować swoje szanse zrobienia dobrego wrażenia na komisji, warto zawczasu podszkolić się w sztuce pisania. Pomoże w tym fachowa literatura - dlatego przedstawiamy kilka najpopularniejszych poradników, dotyczących pisania eseju aplikacyjnego.

  Czytaj więcej »
 • Przykłady eseju aplikacyjnego - 2011-03-05

  Nie wiesz jak napisać esej aplikacyjny? Oto przykłady esejów napisanych przez kandydatów na studia, które możesz potraktować jako wzór dla siebie.

  Czytaj więcej »
 • Podręczniki do TOEFL - 2011-02-20

  Przedstawiamy 5 najpopularniejszych podręczników do testu TOEFL.

  Czytaj więcej »
 • Egzamin TOEFL - 2011-02-12

  Egzamin TOEFL, sprawdzający znajomość języka angielskiego, nazywany jest czasem paszportem na cały świat. Nic dziwnego, skoro uznaje go ponad 7500 rozmaitych instytucji edukacyjnych w 130 krajach świata. TOEFL jest obowiązkowym egzaminem dla kandydatów na studia w USA.

  Czytaj więcej »
 • Podręczniki do GRE - 2011-01-08

  Przygotowując się do testów GRE (Graduate Record Examination), warto zaopatrzyć się co najmniej w 2 różne książki. Po pierwsze, w oficjalny przewodnik wydany przez ETS (Educational Testing Service), czyli instytucję, przeprowadzającą testy GRE. Po drugie, w jeden z “nieoficjalnych” podręczników, z pomoca którego można poćwiczyć różne strategie zdawania testów i znacznie zwiększyć swoje wyniki.

  Czytaj więcej »
 • Podręczniki do SAT - 2010-12-25

  Na egzamin SAT, podobnie jak na wszystkie egzaminy testowe, najskuteczniejszym sposobem jest po prostu... opanowanie materiału i praktyka w rozwiązywaniu zadań. Podręczniki do SAT mają za zadanie pomóc w jednym i drugim.

  Czytaj więcej »
 • Wzór listu referencyjnego - 2010-12-21

  Ważnym elementem składania aplikacji na uczelnię w USA jest list polecający. W Polsce referencje często wymagane są w życiu zawodowym, ale rzadko zdarza się, by od kandydatów wymagała ich uczelnia wyższa. Postanowiliśmy ułatwić Wam życie i zamieścić wzór takiego dokumentu.

  Czytaj więcej »
 • Stypendia na studia w USA - 2010-08-30

  Stypendium to najwygodniejsza forma finansowania studiów. Pozwala na pełne poświęcenie się nauce. Jedynym wymaganiem jest to, by student uczęszczał na odpowiednią liczbę zajęć (lub poświęcał czas na badania) i otrzymywał z nich przyzwoite oceny. Oto lista stypendiów na studia na uczelniach amerykańskich skierowanych do Polaków.

  Czytaj więcej »
 • Darmowe studia - 2010-08-30

  Studia w USA mogą być bezpłatne. Wbrew obiegowej opinii by studiować na najlepszych uczelniach w Stanach Zjednoczonych wcale nie trzeba być bogatym. W niektórych przypadkach nie trzeba nawet otrzymać stypendium ani brać kredytu - Twoje studia może sfinansować uczelnia.

  Czytaj więcej »
 • Kredyty studenckie - 2010-08-30

  Dzięki kredytowi studenckiemu podczas studiów zamiast pracować można skupić się na naucę. Wyjaśniamy jak i gdzie starać się o pożyczkę na studia w Stanach Zjednoczonych.

  Czytaj więcej »
 • Jak wybrać uczelnię - 2010-08-30

  Wybranie odpowiedniej uczelni jest niemal równie istotne, co wybranie interesującego kierunku studiów. Uniwersytety w Stanach Zjednoczonych są bardzo zróżnicowane, a wybór niezwykle szeroki – obecnie w USA działa ponad 4 tys. szkół wyższych. Przed podjęciem decyzji o tym do których szkół aplikować należy najpierw solidnie im się przyjrzeć. Na co warto zwracać uwagę?

  Czytaj więcej »
 • Referencje - 2010-08-30

  Najczęściej uczeń lub student ubiegający się o przyjęcie na studia prosi o napisanie listu jednego ze swoich byłych nauczycieli lub profesorów, który miał możliwość dobrze go poznać i jest w stanie go ocenić. W Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii jest to zwyczaj dobrze znany i rozpowszechniony. W Polsce niestety kandydaci spotykają się często z odmową, brakiem zainteresowania lub też sami są zmuszeni do napisania swoich rekomendacji (i oddania do podpisu), ze względu na brak umiejętności językowych kadry nauczycielskiej i profesorskiej. Dlatego też, dopóki sytuacja nie zmieni się, każdy student składający podanie na uczelnię wyższą w Stanach Zjednoczonych powinien wiedzieć, co musi zawierać list rekomendacyjny, jako że jest to niezwykle ważny element aplikacji.

  Czytaj więcej »
 • Esej, czyli jak napisać esej aplikacyjny - 2010-08-30

  Chociaż zawiera tylko 500 słów, to właśnie on może w dużej mierze zadecydować o tym, czy zostaniesz przyjęty na uczelnię. „Personal essay” daje możliwość pokazania komisji rekrutacyjnej czym się wyróżniasz i dlaczego powinni wybrać właśnie Ciebie. Dostarcza wszystkich tych informacji, których nie są w stanie przedstawić wyniki egzaminu, oceny i dodatkowe zajęcia. Możesz w nim opisać swoje hobby, opowiedzieć historię o sobie samym, lub też nawet o swoim psie – jednak upewnij się, że esej przyciągnie uwagę czytelnika i pokaże, że jesteś wyjątkowy.

  Czytaj więcej »
 • SAT test - 2010-08-30

  Zaliczenie egzaminu SAT to konieczny warunek dla wszystkich osób, które chcą studiować w Stanach Zjednoczonych, zarówno dla Polaków jak i dla Amerykanów. Uniwersytety nie ustalają z góry pułapu punktów, jaki trzeba osiągnąć, aby dostać się na daną uczelnię (oprócz Harvardu i Princeton). Testy SAT można zdawać kilka razy w roku, w tym w Polsce, a pod uwagę brany jest najlepszy wynik.

  Czytaj więcej »
 • GRE - 2010-08-30

  Testy GRE są przeznaczone dla osób, które chciałyby rozpocząć studia magisterskie lub biznesowe (MBA) w Stanach Zjednoczonych. Nie są wymagane przy aplikacji przez wszystkie uczelnie wyższe, jednak w wielu przypadkach ułatwiają dostanie się na studia.

  Czytaj więcej »
 • Procedura aplikacyjna - 2010-08-30

  Przygotowaliśmy przewodnik, który poprowadzi Cię krok po kroku przez proces aplikowania na uczelnię w Stanach Zjednoczonych. Pamiętaj jednak, że terminy podane w tym kalendarium są jedynie orientacyjne i musisz je zweryfikować na stronie uczelni, na którą chcesz aplikować.

  Czytaj więcej »
 • Rozmowa kwalifikacyjna - 2010-08-30

  Zdecydowana większość uczelni zaprasza na tzw. „interview”, czyli osobistą rozmowę, wszystkich kandydatów ze Stanów Zjednoczonych. W przypadku studentów zagranicznych jedynie wybrane uczelnie decydują się na ten krok (zazwyczaj jest to Harvard, Princeton, Yale lub też MIT). Dla wielu osób jest to doświadczenie bardzo stresujące, jednak wynika to w większości przypadków z niewiedzy na temat wymagań uczelni.

  Czytaj więcej »
 • Praca na uczelni - 2010-08-30

  W Polsce wielu studentów pracuje, w USA są oni zachęcani do tego, by skupić się na nauce. Ale co w sytuacji, jeśli ktoś nie ma wyboru i rzeczywiście musi pracować? Jeśli amerykańscy studenci pracują, to w większości przypadków jest to praca związana z ich edukacją. Gdzie i jak uzyskać pozwolenie na pracę w USA podczas studiów? Jakie są limity i ile można pracować? Na jaką pracę może liczyć zagraniczny student na amerykańskiej uczelni?

  Czytaj więcej »

Podziel się artykułem w swoim ulubionym serwisie: facebook blip śledzik wykop