Aktualności

Bądź na bieżąco! Tutaj znajdziesz najświeższe informacje prosto z amerykańskich uczelni. Nowości na temat studiowania, życia studenckiego, rekrutacji, stypendiów i finansowania nauki w USA.

 • Jakie studia wybrać, żeby dużo zarabiać?

  Jakie studia wybrać, żeby dużo zarabiać? - 2011-05-30

  Jakie studia wiążą się z dobrze płatną pracą, a jakie nie przynoszą dużych zarobków? Absolwenci kierunku inżynieria naftowa zarabiają nawet 300 proc. więcej od absolwentów psychologii, wynika z raportu Uniwersytetu Georgetown.

  Czytaj więcej »
 • Gigantyczne stypendia za rezygnację ze studiów!

  Gigantyczne stypendia za rezygnację ze studiów! - 2011-05-27

  Fundacja Petera Thiela wybrała 24 stypendystów. Otrzymają dofinansowania po 100 tys. dolarów na realizację własnych projektów. Dla studentów, warunkiem otrzymania stypendium jest rezygnacja ze studiów.

  Czytaj więcej »
 • Wręczenie dyplomów 2011

  Wręczenie dyplomów 2011 - 2011-05-23

  Wręczenie dyplomów, czyli “Degree Day”, zwana też “Commencement" to ceremonia z tradycjami. Jedną z nich są przemówienia znanych ludzi. Kogo amerykańscy żacy usłyszą w tym roku?

  Czytaj więcej »
 • Jakie studia wybrać?

  Jakie studia wybrać? - 2011-05-23

  Czym się kierować, wybierając kierunek studiów? Zdawać na najbliższą uczelnię, na takie studia, na jakie łatwo się dostać, czy na kierunek, który gwarantuje pracę?

  Czytaj więcej »
 • Testy GRE - zmiany od sierpnia

  Testy GRE - zmiany od sierpnia - 2011-05-16

  Testy GRE, wymagane od kandydatów na studia magisterskie i biznesowe przez 3200 amerykańskich uczelni, zmienią się. Od sierpnia wchodzi GRE revised General Test.

  Czytaj więcej »
 • Laicyzacja - nowy kierunek studiów w USA

  Laicyzacja - nowy kierunek studiów w USA - 2011-05-16

  Amerykańskie uczelnie mają dość długą tradycję kształcenia w dziedzinie religii i teologii. Idąc z duchem czasu, Pitzer College wprowadza jednak nowy kierunek studiów - laicyzację.

  Czytaj więcej »

Podziel się artykułem w swoim ulubionym serwisie: facebook blip śledzik wykop