Amazon wprowadzi wypożyczalnię ebooków

Dodano 2011-08-15

Amazon.com wprowadza „Kindle Textbook Rentals”. Czy Wypożyczalnia E-booków Kindle pomoże studentom zaoszczędzić pieniądze?

Amazon wprowadzi wypożyczalnię ebooków

Amazon wprowadzi wypożyczalnię ebooków

"Studenci mówią, że korzystają na niskich cenach naszych tradycyjnych podręczników. Teraz z dumą prezentujemy możliwość wypożyczenia podręczników Kindle - za opłatą o 80% mniejszą, niż zakup całej książki" – mówi Dave Limp, wiceprezes Amazon Kindle.

Jak ma działać Wypożyczalnia E-booków Kindle?

Z Wypożyczalni E-booków Kindle będziesz mógł pożyczyć książki na okres od 30 do 360 dni – i zapłacisz tylko za czas korzystania z książki. W dowolnym czasie będziesz także mógł kupić pożyczony egzemplarz. Dodatkowo, jeśli podczas nauki wprowadzisz podkreślenia lub zaznaczenia, system zapamięta twoje zmiany. Nawet po oddaniu książki, będziesz mógł kupić, lub ponownie pożyczyć egzemplarz ze swoimi uwagami.

Czy studenci będą chcieli korzystają z tej usługi?


Według badań przeprowadzonych przez Research NACS OnCampus, 75 % uczniów woli zwykłe papierowe podręczniki od ich cyfrowych wersji. Jednak perspektywa zaoszczędzenia znacznej kwoty przemawia na korzyść nowinki Amazona – jeśli wypożyczenie e-booka będzie tanie, zainteresowanie studentów wzrośnie.

Czy pożyczanie e-booków się opłaca?


Nie z każdą książką. Wypożyczenie e-booka ma kosztować 38,29 $ za 30 dni, 47,86 $ za dwa miesiące, 56,30 $ za 90-dniowe wypożyczenie i 61,00 $ za 120 dni – długość typowego semestru. Przykładowo, popularny podręcznik w twardej oprawie „Zaawansowana rachunkowość” Kieso, Weygandta i Warfielda kosztuje na Amazon.com 195,99 $, a jego cyfrowy egzemplarz - 136,50 dolarów. Wydaje się więc, że wypożyczenie książki będzie opłacalne - jednak używana wersja podręcznika jest osiągalna już za 43 $. Wniosek? Wypożyczanie e-booków może być korzystne, o ile sprawdzamy ceny Amazona.

System Wypożyczalni E-booków Kindle ma ruszyć już od przyszłego roku. Wypożyczalnia będzie dostępna dla każdego, kto posiada konto na Amazon.com, również dla studentów z Polski.

Podziel się artykułem w swoim ulubionym serwisie: facebook blip śledzik wykop

Brak komentarzy