Najciekawsze reklamy amerykańskich uczelni

Dodano 2011-08-01

Niektóre uniwersytety kuszą znakomitą kadrą naukową. Inne wiekową tradycją. A wszystkie - starają się dotrzeć do przyszłych studentów przez reklamę. Oto kilka najciekawszych spotów, prosto z amerykańskich uczelni.

Najciekawsze reklamy amerykańskich uczelni

Najciekawsze reklamy amerykańskich uczelni

Co motywuje do podjęcia studiów za granicą? Odległość od domu i od tego, co pewne i znane? A może niestandardowy sposób myślenia i otwartość na zupełnie nowe rozwiązania?

Właśnie z tym utożsamia się amerykańskie uczelnie – a najlepszym dowodem są poniższe reklamy niektórych uniwersytetów. Przekonaj się, jak można podejść inaczej do nudnych wykładów i ćwiczeń.

 

 1. Yale University
  Chwytająca za serce piosenka „That`s why I choose Yale” – czyli życie kampusu i motywacje młodego studenta w kilku minutach.

 2. The University of Texas at Austin

  Pomysłowy spot z ambicjami na tle teksaskiego zachodzącego słońca. Krótko, a dobrze.

 3. 
Central Michigan University 

  Jaki uniwersytet, taka reklama – cicha, spokojna, operująca dobrymi hasłami, przemyślana. 


  


 4. University of Phoenix 

  
“Escape the classroom”, nawołuje filmik. Bardzo dobrze opracowany spot, który przekonuje młodych ludzi, że życie to nie kółko, a student nie chomik, żeby w nim ganiał. 


 5. 
University of Tennessee 

  Fanatycy futbolu z Tennessee pokazują, jak odnieść sportowe ambicje do każdej dziedziny życia. „Zmieniamy jutro…dzisiaj”! 6. Fontbonne University, St Louis

  Znów krótko, a treściwie. „Who am I?”, pytają studenci. Nie da się postawić ważniejszego pytania.


  


 7. I na koniec, dla porównania: nasz rodzimy Uniwersytet Jagielloński
  Któż tam nie gra! Pilni studenci, Dalajlama i Kopernik puszczający oczko. Polacy nie gęsi, więc my też „Zmieniamy Świat”.Podziel się artykułem w swoim ulubionym serwisie: facebook blip śledzik wykop

Brak komentarzy