Własny biznes na studiach? Na uczelniach w USA to proste!

Dodano 2011-09-28

Masz pomysł na własną firmę, ale głowisz się, jak ją założyć. Zastanawiasz się, jak poradzić sobie ze wszystkimi formalnościami i skąd wziąć fundusze? Zwróć się do Anioła - powiedziałby amerykański student.

Własny biznes na studiach? Na uczelniach w USA to proste!

Własny biznes na studiach? Na uczelniach w USA to proste!

Idea Aniołów Biznesu

Na większości uczelni amerykańskich istnieją rozbudowane sieci Aniołów Biznesu. Idea jest prosta, przedsiębiorcy mający zasoby kapitałowe przeznaczają niewielką ich część na projekty innowacyjne, ale o znacznym stopniu ryzyka. Zostają „aniołami” nowych firm, tak zwanych start-up'ów. Inwestorzy wspierają młodych, pomysłowych ludzi w tworzeniu firm o innowacyjnych profilach działalności.

Przykładowo, Harvard Business School Angels skupia absolwentów i inwestorów w społeczność. Organizuje spotkania towarzyskie, szkolenia i praktyki. Udziela też pomocy w marketingu, poradach prawnych, doradztwie i finansach.

Grupy Aniołów Biznesu łączą absolwentów, studentów i inwestorów w sieć, w której dochodzi do sprawnej wymiany wiedzy, pomysłów i kapitału. Na wieloletnich praktykach amerykańskich Aniołów Biznesu wzorują się między innymi polskie Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

Anioły na słynnych uniwersytetach w USA – przykłady organizacji:

  • Standford Angels & Entrepreneurs – tworzy środowisko współpracy między studentami Standford a inwestorami z regionu.
  • Clean Energy Venture Group – zajmuje się wspieraniem start-up'ów w zakresie ekologicznych technologii pozyskania energii.
  • MIT Entrepreneurship Center – pionier w zakresie tworzenia wsparcia biznesowego dla firm typu start-up.

Podziel się artykułem w swoim ulubionym serwisie: facebook blip śledzik wykop

Brak komentarzy