I etap konkursu Amerykańska matura - sprawdź się z Plusssz Active rozstrzygnięty!

Dodano 2011-07-19

Zakończył się I etap konkursu Amerykańska matura - sprawdź się z Plusssz Active! Do II etapu, serwis naHarvard.pl zaprosił 5 finalistów. Ich zadaniem będzie napisanie krótkiego eseju maturalnego w języku angielskim.

I etap konkursu Amerykańska matura - sprawdź się z Plusssz Active rozstrzygnięty!

I etap konkursu Amerykańska matura - sprawdź się z Plusssz Active rozstrzygnięty!

Konkurs “Amerykańska matura - sprawdź się z Plusssz Active” oparty jest na egzaminie SAT - amerykańskim odpowiedniku matury.

I etap, czyli internetowa symulacja testu SAT, zakończył się w poniedziałek, 18 lipca. Do II etapu zakwalifikowało się 5 finalistów, którzy na teście otrzymali najwyższą liczbę punktów. Teraz zadaniem finalistów będzie napisanie krótkiego eseju w języku angielskim na zadany temat.

Internetowa symulacja testu SAT trwała 3 godziny. Poziom uczestników był bardzo zróżnicowany. Startujący w konkursie uzyskali od 39 do 1792 punktów, na 2160 możliwych. Wiele osób otrzymało jednak punktację, która pozwala poważnie myśleć o aplikowaniu na studia w USA.

W II etapie 5 finalistów napisze krótki esej w języku angielskim na zadany temat. Za esej, tak jak na autentycznym teście SAT, można uzyskać maksymalnie 240 punktów. Eseje ocenią uniwersyteccy wykładowcy języka angelskiego.

I miejsce w konkursie i nagrodę główną, czyli iPoda nano, zdobędzie uczestnik, który łącznie za część testową i esej otrzyma najwięcej punktów. Zdobywcy II i III miejsca otrzymają nagrody dodatkowe - podręczniki do testu SAT. Na wszystkich finalistów czekają także zestawy Plusssz Active.

Organizatorem konkursu jest serwis naHarvard.pl wspierany przez markę Plusssz Active.

Podziel się artykułem w swoim ulubionym serwisie: facebook blip śledzik wykop

Brak komentarzy