Najlepsze uczelnie w USA dla nerdów

Dodano 2011-07-07

Pasjonujesz się naukami ścisłymi, informatyką i grami komputerowymi? Czytasz komiksy i fantastykę, nie znosisz sportu, piszesz pamiętnik w PHP? Zobacz, gdzie powinieneś studiować!

Najlepsze uczelnie w USA dla nerdów

Najlepsze uczelnie w USA dla nerdów

W polskich tłumaczeniach, zamiast nerd najczęściej używa się słowa kujon, frajer, albo mięczak. Tymczasem, na amerykańskich kampusach, nerdzi to championy w wielu dziedzinach studenckiego życia - mimo, że nie spotkasz ich w klubach sportowych, ani na szalonych tanecznych imprezach.

Przyszli laureaci Nagrody Nobla, astronauci i inżynierowie to siła napędowa studenckich tradycji. Takich, jak Siódmy Coroczny Dzień Azotu czy Studencki Klub Nosicieli Wąsów. To również gospodarze eventów. Takich, jak budowanie Campus Wide Rube Goldberg Machine albo szranki na wysokich rowerach (tall bike jousting)

Na której uczelni spotkasz najwięcej nerdów?

 1. Massachussets Institute of Technology (MIT) MIT wyprodukował najsławniejszych nerdów na Ziemi: 31 astronautów, 76 laureatów Nagrody Nobla, wynalazcę Ethernetu Roberta Metcalfe, Kofi Annana, Johna M. Deutch - byłego dyrektora Central Intelligence i Williama Reddington Hewitt, współzałożyciela Hewlett-Packard.

  W 2009 i 2010, kandydaci na studia na MIT decyzje o przyjęciu w szeregi żaków otrzymywali 14 marca - w Dzień Liczby Pi.

  Studenci biorą udział w takich zabawach, jak Mystery Hunt (coroczne zawody w układaniu ogromnych puzzli, poukrywanych w różnych miejscach na kampusie). Na MIT, nawet studenckie żarty są cokolwiek ekstrawaganckie. W 1996, podczas meczu Harvard-Yale, tablica wyników została zhakowana i zamiast VE-RI-TAS wyświetliła HU-GE-EGO. Typowy student MIT jest jednak zapracowany jak mrówka, ma ponad 12 zajęć pozawykładowych.
 2. California Institute of Technology (CIT, Caltech) Studenci Caltech od zawsze rywalizują ze studentami MIT. W 2005, grupa 400 żaków z CIT udała się na kampus konkurencyjnej uczelni w trakcie otwartego weekendu dla kandydatów na studia. Założyli koszulki z wielkim napisem MIT z przodu. I puentą na plecach - "bo nie każdy może dostać się na Caltech".

  W czasie sesji, na kampusie CIT każdego dnia o 7 rano grają "Walkirię" Wagnera, ale odtwarzanie tej opery o jakiejkolwiek innej godzinie jest zakazane.

  W 2010 CIT zdobył 2 miejsce w światowym rankingu Times Higher Education World University Rankings, w kategorii Inżynieria i Technologia.
 3. Carnegie Mellon University W 2007, w dniu rozdania dyplomów, Bill Cosby uroczyście rozpoczął swoje przemówienie na Carnegie Mellon słowami - "Eee.... Nerdzi..." Miłośnicy nauk komputerowych, inżynierii i matematyki to trzon uczelnianej społeczności. A coroczne wyścigi robotów "Mobot" (skrót od mobilnego robota), to jedna z popularnych imprez na kampusie.

  Wracając do przemówienia Cosbiego - w dalszej części scharakteryzował nerdów jako rodzaj, który nie umie tańczyć, ani nawet nie wie, "jak stanąć i wyglądać ludzko". Wyraził zdziwienie, dlaczego taki ktoś miałby siebie w ogóle akceptować? Po czym przypomniał sobie - "bo zaczęliście od miejsca, w którym nie-nerdowie się zatrzymali. Powiedzieli, jesteśmy zmęczeni. Ale wy poszliście dalej. Myślę, że to bardzo, bardzo odważne".
 4. Harvey Mudd College Według ostatniego raportu, opublikowanego przez PayScale.com, absolwent Harvey Mudd zarabia przeciętnie 126 tys. dolarów rocznie. Dyplom ukończenia studiów undergraduate na Harvey Mudd to najbardziej opłacalny uczelniany papier w 2011!

  Mimo to, studenci Harvey Mudd potrafią się dobrze bawić. Niedawno, młodzi inżynierowi wysławili się zbudowaniem Rube Goldberg machine (maszyny, która wykonuje niezwykle proste czynności w niezwykle skomplikowany sposób) długiej na cały kampus. Instalacja nie kosztowała dużo. Studenci skonstruowali kilka segmentów maszyny osobno w 8 akademikach, a następnie połączyli w całość.
 5. Reed College W konkursie na najdziwaczniejsze studenckie tradycje wygrywają studenci Reed College. Zawsze. Jaka inna uczelnia obchodzi Siódmy Coroczny Dzień Azotu - co roku? Żart polega na tym, że azot jest siódmy w układzie okresowym pierwiastków. Studenci świętują Seventh Annual Nitrogen Day darmowym poczęstunkiem i recytacją haiku.

  Jeden z dziennikarzy studenckich nazwał Reed "rajem dla nerdów". Zawsze spotkasz tam innego dziwaka, z którym możesz pogadać o semiotyce czy chemii organicznej.

Podziel się artykułem w swoim ulubionym serwisie: facebook blip śledzik wykop

Brak komentarzy