Dlaczego finanse?
Profesor John Geanakoplos opowiada także o źródłach swojego zainteresowania teorią finansów i Wall Street. Kamieniem węgielnym standardowej teorii finansów jest hipoteza rynku efektywnego, ale została skompromitowana przez kryzys finansowy w latach 2007-09. Wykład koncentruje się jednak wokół tego rodzaju pytań, na które standardowa teoria finansów udziela wyczerpujących odpowiedzi. Wprowadza również pojęcie dźwigni finansowej, jako krytykę standardowej teorii finansów i jako wyjaśnienie kryzysu finansowego. Wykład kończy się przeprowadzeniem w klasie eksperymentu, ilustrującego sytuację, w której hipoteza rynku efektywnego działa zaskakująco dobrze.
Powrót do: Teoria finansów
Nie możesz skupić się na wykładzie? Plusssz Active poprawia koncentrację. Więcej »
Oglądaj wykład:
- Dlaczego finanse? Krótka historia młodej dziedziny: teorii finansów, która w szkołach biznesowych oddzieliła…
- Model ekonomiczny, wartość produktu, dotacje a równowaga Czym jest model ekonomiczny? Dlaczego umożliwia przeciwstawne rozumowania i często prowadzi do…
- Kalkulacja cen Nasze rozumienie gospodarki będzie bardziej praktyczne, jeśli wyjaśnimy podstawy wszystkich…
- Wydajność, aktywa i czas Z biegiem czasu, uzasadnienie ekonomistów dlaczego wolny rynek jest dobry, uległo zmianie. Podczas…
- Wartość bieżąca i realna stopa procentowa Dlaczego odsetki nie są złe. Model równowagi finansowej Irvinga Fishera. Od czego zależy realna…
- Teoria Fishera Rozwiązania trzech znanych przykładów Fishera. Jakie są relacje między wydajnością, produktywnością,…
- Ekonomiczna intuicja Szekspira i słownik finansów Analiza ekonomicznego spojrzenia Szekspira. Ekonomiści nie mieli dobrej teorii odsetek przed Irvingiem…
- W jaki sposób instytucja planuje roczny budżet Planowanie rocznego budżetu na przykładzie Uniwersytetu Yale.
- Krzywa wydajności Definiowanie i zastosowanie krzywej wydajności.
- Dynamiczna wartość przepływów pieniężnych Wyjaśnienie wartości przepływów pieniężnych oraz zdyskontowanych przepływów pieniężnych.
- Ubezpieczenie społeczne Ubezpieczenie społeczne.
- Modele gospodarki nakładających się pokoleń Wyjaśnienie i analiza modelu gospodarki nakładających się pokoleń, w którym młodsze pokolenia…