Williams College

Williams College

Ideą Williams College jest przyjmowanie kandydatów, którzy na to zasługują, czy to ze względu na swoje wyniki w nauce czy inne osiągnięcia, a nie tylko tych, których na to stać. Dlatego uczelnia najpierw wybiera najlepszych kandydatów, a później pomaga finansowo tym, którzy tego potrzebują.

Williams College przyznaje pomoc na zasadach "need-based", czyli w zależności od potrzeb finansowych danego kandydata, a wsparcie może pokryć nawet 100% całkowitych kosztów studiów. Ponadto, dla studentów dostępnych jest kilka programów pożyczek preferencyjnych. Studentom oferowana jest również możliwość pracy na kampusie. Amerykanie mogą ponadto uzyskać pomoc publiczną. Na stronie Williams College dostępny jest specjalny kalkulator, który pozwala obliczyć wysokość wsparcia na jakie możesz liczyć. 

Ile kosztują studia w Williams College

Przeciętne czesne wynosi 41,190 USD rocznie. Do tego dochodzą koszty opłat administracyjnych (244 USD) oraz akademika (5,542 USD). W kalkulacjach należy uwzględnić również koszty wyżywienia i inne bieżące koszty funkcjonowania na uczelni (ponad 5 tys. dolarów). Uczelnia szacuje także, że student będzie musiał poświęcić ok. 2 tys. dolarów na zakup podręczników i wydatki osobiste. Łącznie koszt rocznego studiowania w Williams College to ok. 55 tys. dolarów. Studenci z Polski powinni wziąć także pod uwagę koszt przelotów do kraju, w zależności od ich czestotliwości, może to być nawet kilka tys. dolarów. 

Ile można zarobić pracując na kampusie

Uczelnia Williams College daje wszystkim studentom pierwszego roku możliwość pracy na kampusie. Praca jest płatna średnio 8,75 USD za godzinę, a studenci najczęściej pracują po 6-7 godzin w tygodniu. Zatem miesięcznie mogą dorobić sobie około 250 dolarów. Studenci wyższych lat sami muszą postarać się o pracę, ale jest o nią stosunkowo łatwo

Podziel się artykułem w swoim ulubionym serwisie: facebook blip śledzik wykop

Brak komentarzy