Yale

Yale

W ostatnich latach przyjmuje więcej studentów zagranicznych niż kiedykolwiek wcześniej w swojej ponad 300-letniej historii. Władzom uczelni zależy na stworzeniu międzynarodowej i kosmopolitycznej atmosfery. Dlatego studentom z zagranicy oferują takie samo wsparcie finansowe, jak studentom ze Stanów Zjednoczonych.

Pakiet pomocy finansowej

Pomoc finansowa dla studentów z uboższych rodzin pochodzi z kilku źródeł. Po pierwsze, uczelnia pokrywa w 105% koszty nauki i akademik. Ponadto oferuje pracę w ramach programów Federal Work Study (czyli Federalny Program Łączenia Studiów i Pracy) lub Term Time Job (praca o ograniczonym limicie godzinowym). Studentom Yale oferowane są także pożyczki na bardzo preferencyjnych warunkach (Stafford Loan, Perkins Loan , Yale Student Loan). Dodatkowo, mogą oni brać udział w konkursach organizowanych przez niezależne od Yale instytucji.

Proces aplikacji o pomoc finansową na Yale jest rozłożony na dwa etapy: Early Action (tryb wcześniejszy) i Regular Action (tryb normalny). Wymagane dokumenty są takie same dla obydwu etapów, różni się tylko termin ich składania:

  • Early Action - 1 listopada roku poprzedzającego
  • Regular Action - 15 marca roku bieżącego

Ubiegając się o pomoc finansową z uczelni trzeba dostarczyć szereg dokumentów, w szczególności tych świadczących o wysokości dochodów rodziny, a zatem zaświadczenia o zarobkach i o zwrotach podatkowych. Na tej podstawie uczelnia będzie decydować, czy student potrzebuje wsparcia finansowego. 

Wykłady z tej uczelni

Poprzednie Kolejne

Podziel się artykułem w swoim ulubionym serwisie: facebook blip śledzik wykop

Brak komentarzy