Dartmouth College

Dartmouth College

Dartmouth College w New Hampshire stosuje politykę need-blind admission zarówno wobec studentów krajowych, jak i zagranicznych, a następnie wspomaga ich finansowo w stu procentach. Dartmouth College nie przyznaje stypendiów za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe itp. "Koszyk" pomocy finansowej jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb studenta.

Czesne w Dartmouth College wynosi 13 326 USD, jednak ok. 4 tysiecy to wydatki związane ze studiami.
Terminy kandydowania oraz formularze aplikacyjne dostępne są na stronie:
http://www.dartmouth.edu/admissions/apply/checklists/index.html

Dartmouth College ocenia wysokość dofinansowania, który w wielu przypadkach osiąga 100%,  w następujący sposób:

Student Budget - Family Contribution = Demonstrated Financial Need
Budżet studenta – wkład rodzinny = wysokość zapotrzebowania na pomoc finansową

Pakiet pomocy finansowej uczelni składa się z trzech opcji:

 • Student self help: ta opcja może oznaczać pracę na kampusie (oferty na stronie: http://www.dartmouth.edu/~finaid/award/work/) lub pożyczkę (oferty na stronie: http://www.dartmouth.edu/~finaid/award/loans/). College nie będzie wymagał od studenta pożyczki, jeśli jego rodzinny dochód roczny nie przekracza 75 000$. Zasady student self help zmienią się jednak dla przyszłych studentów mających zamiar zacząć studia w roku akademickim 2012 (wstępne informacje na : http://dartmouth.edu/~finaid/fao/loanlevel.html)
   
 • Federal grants and/or institutional scholarships : subwencje federalne i stypendia instytucyjne, te pierwsza raczej rzadko przyznawane studentom z zagranicy, są oferowane studentom, których self help nie pokrywa wszystkich kosztów. W takim wypadku należy przestudiować informacje ze strony: http://www.dartmouth.edu/~finaid/award/grants/ i zgłosić się do Financial Aid Office (biura pomocy finansowej)
   
 • Outside scholarships: stypendia zewnętrzne mogą zredukować kwotę pożyczki lub wymiar godzi pracy. Jeśli wartość stypendium jest wyższa niż ta ze student self help, współczynnik EFC (przewidywany wkład rodzinny) zostanie zmniejszony do stopnia federalnego. W przypadku stypendiów przewyższających wartość self help i współczynnika EFC, dofinansowanie z Dartmouth College zostanie zredukowane.

Wszystkie zmiany w dofinansowaniu i regulacje prawne są zamieszczone na stronie:
http://www.dartmouth.edu/~finaid/fao/policies/

Proces aplikacji

Proces aplikacji o pomoc finansową na Dartmouth College jest rozłożony na dwa terminy: Early Decision (tryb wcześniejszy) i Regular Decision (tryb normalny). Wymagane dokumenty są takie same dla obydwu terminów, różni się tylko termin ich składania: 1 listopada roku poprzedzającego w trybie „Early decision” i 1 lutego w przypadku „Regular decision”. Wymagane dokumenty:

 1. CSS/Financial Aid PROFILE Application (aplikacja o pomoc finansową), należy ja wypełnić w systemie College Scholarship Service(CSS) i wysłać droga mailową. Jeśli jednak koszty rejestracji będą stanowić dla studenta poważny problem, istnieje możliwość wysłania dokumentów pocztą z poniższymi informacjami:
  - kraj zamieszkania,
  - liczba członków rodziny, którzy mieszkają w domu rodziców,
  - przychody całkowite rodziny w roku poprzedzającym, ze wszystkich źródeł, dane podane w dolarach amerykańskich,
  - kapitał własny (wartość minus zadłużenie) rodziny aktywów w dolarach amerykańskich,
  - kurs wymiany, który został użyty do przeliczenia waluty na dolary amerykańskie.
   
 2. Jeśli rodzice są rozwiedzieni lub w separacji, należy podać tylko informacje o rodzicu i jego współmałżonku/współmałżonce, którzy posiadają prawo do opieki. Wymagana jest prognoza dochodów i podatków.
   
 3. CSS Noncustodial Profile, czyli informacje na temat rodzica pozbawionego praw do opieki nad studentem, w formie portalu CSS.

Więcej szczegółowych informacji na temat pomocy finansowej udzielanej przez Dartmouth College znajduje się na stronie:
http://www.dartmouth.edu/~finaid/

Podziel się artykułem w swoim ulubionym serwisie: facebook blip śledzik wykop

Brak komentarzy